Ismerd meg az ELTE Etológia Tanszékén működő laborunk munkatársait!
A pszichológusokból, biológusokból és informatikusokból álló kutatócsoportunk 2016 óta foglalkozik azzal, hogy a digitális eszközök használata hogyan befolyásolja a gyerekek fejlődését. Az alapkutatás mellett egy gyerekbarát, tudományos alapokon nyugvó applikációcsomagot is fejlesztünk.
Számos hazai tudományos elismerés és rangos nemzetközi szaklapban megjelent publikáció jelzi elhivatottságunkat a minőségi tudományos munka iránt, gyerekbarát hozzáállásunkról pedig a kutatásainkban megforduló családok pozitív visszajelzése tanúskodik.
Társalapító, vezető, pszichológus
Az információs és kommunikációs technológiák emberi viselkedésben betöltött szerepét kutatja. Korábbi kutatási témái közé tartozik az emberek kötődése más fajok egyedeihez (kutya) és tárgyakhoz (mobiltelefon), az ember-robot interakciók.
Társalapító, etológus
Több mint 20 éve vizsgálja a kutyák és gazdáik kapcsolatát. Az utóbbi években az ember-robot interakciót is kutatja, különösen az érdekli, hogy a technológiai fejlődés, hogyan befolyásolja az emberek viselkedését.
Szoftverfejlesztő
Specialitása a honlapokon elérhető adatok strukturált formába való legyűjtése, emellett web- és mobilalkalmazásokat, dinamikus és statikus honlapokat, egyéni, interaktív adatvizualizációkat egyaránt készít.
Viselkedésökológus
20 éve kutatja a szociális viselkedések és kölcsönhatások egyedfejlődését és evolúcióját. Az utóbbi időben kutatásának egyik fő irányvonala a gyerekek digitális eszközhasználatának és társas-kognitív képességeinek vizsgálata.
Tudományfilozófus, adatelemző
Kollégáival nagy mennyiségű adat gyűjtésére alkalmas mobiltelefonos alkalmazást fejlesztettek egy korábbi pályázat keretében. Kognitív tudományi háttérrel is rendelkezik, részt vesz az ember és a gép kapcsolatát újszerűen vizsgáló nemzetközi projektekben.
Pszichológus, PhD hallgató
Kutatásainak célja a digitális média mentális egészségre és társas-kognitív készségekre gyakorolt hatásainak vizsgálata. Elsősorban arra keresi a választ, hogy hogyan jelennek meg ezek a változások, illetve hogyan lehet pozitív célra használni a digitális eszközöket.
Pszichológus, PhD hallgató
Az ADHD és a digitális média kapcsolatát kutatja. Arra keresi a választ, hogy a digitális eszközök használata hogyan hat az ADHD tüneteire és milyen protektív tényezőket találhatunk.
Kommunikáció- és médiaszakértő, doktorjelölt
Az Alfa Generáció Labornál kommunikációs és kreatív feladatokkal, főként tudománynépszerűsítéssel foglalkozik. Nyelvtudományi doktori kutatása keretében az autizmus szociális-kommunikációs aspektusait vizsgálja kognitív pragmatikai megközelítésből.